Tue June 18, 2019   |   سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
احسان صباغي
سرپرست سازمان عمران و بازآفريني فضاهاي شهري
سامانه پیام کوتاه
     مناقصه، مزایده، فراخوان
خريد قير مورد نياز كارخانه آسفالت
خريد و نصب و راه اندازي 4 دستگاه چيلر
واگذاری دوقطعه زمين مسكوني و يك قطعه زمين تجاري و تعداد 32 واحد اداری
تامين مصالح كارخانه آسفالت
مزایده يك باب واحد تجاري واقع در مجتمع تجاري جهان نما
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٩/١۵ تعداد بازدیـد : ٩٨   بازگشت
 
 
 افزايش 4 برابري اعتبارات 2400 هکتار محدوده بازآفريني شهر

 

 

 

 به همت سازمان عمران وبازآفريني فضاهاي شهري کارگاه تخصصي- آموزشي بازآفريني شهر با محوريت بازآفريني محله با رويکرد اجتماع محور ديروز در تالار قرآن همدان برگزار شد

شهردار همدان در اين کارگاه تخصصي با بيان اينکه محدوده بازآفريني شهر همدان 2 هزار و 400 هکتار است گفت: به زودي دفاتر خدمات شهري به صورت الکترونيک به منظور تسهيل کار شهروندان راه‌اندازي مي‌شود

عباس صوفي افزود:‌ توجه به بافت‌‌هاي فرسوده و رفع ناپايداري آن موضوع جدي و محوري است و دولت روي اين موضوع بسيار حساس شده و در حال نهادينه شدن است.

صوفي ادامه داد: رشد جمعيت شهري در ايران بيش از استانداردهاي جهاني است به طوري که در ايران بالاي 70 درصد و در جهان حدود 60 درصد است و از سويي وقتي جمعيت زياد مي‌شود فرسودگي روز به روز شهر توجه به بازآفريني را پررنگ مي‌کند

صوفي افزود: با توجه به قدمت بسيار بالا و بافت‌هاي چندگونه در شهر، وجود بافت‌هاي تاريخي سکونتگاه‌هاي غير رسمي و فضاهاي روستايي که به شهر الحاق شده محدوده طرح بازآفريني همدان 2هزار و 400 هکتار است و توجه به بالا بردن کيفيت و کميت زندگي جزو اولويت‌هاي مدريت شهري‌ است.

وي خاطرنشان کرد: در کنار مديريت‌هاي دولت مبني بر ارتقاء کيفيت و کميت زندگي در حوزه‌هاي بازآفريني مديريت شهري هم وظيفه دارد اين موضوع را پيگيري کند و نخستين کاري که بايد صورت بگيرد مطالعه، شناسايي و تصويب محدوده بازآفريني بودکه 2 هزار و 400 هکتار محدوده بازآفريني شهر به تصويب رسيده و در کنار آن براي تسهيل کار در حوزه‌هاي مختلف فعاليت‌هاي مختلفي آغاز شده است.

وي تأکيد کرد: بايد معناي دقيق و واقعي از بازآفريني داشته باشيم و نقش و مشارکت مردم در اين زمينه بسيار ملموس است و اگر نتوانيم مشارکت مردم را داشته باشيم همه طرح‌ها بر روي کاغذ باقي مي‌ماند.

صوفي با بيان اينکه يکي از نيازها براي مشارکت شهروندان شناخت نيازهاي آن‌ها در بخش‌هاي مختلف است تصريح کرد: خوشبختانه در حوزه زيرساختي کارهاي خوبي صورت گرفته و مردم بايد ببينند که حداقل‌هاي زندگي براي شهروندان ايجاد شده است و در مجموعه اين 2هزار و 400 هکتار اقدامات خوبي از جمله ايجاد زيرساخت ها، پارک و فضاي سبز، ساخت فرهنگسرا و... آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

شهردار همدان افزود: امسال بودجه بازآفريني به 30 ميليارد تومان رسيده است که نسبت به دو سال قبل 4 برابر افزايش داشته و در کنار اقدامات عمراني فعاليت‌هاي ديگري نيز مانند صدور پروانه ساخت و ساز در املاک عادي برابر املاک سنددار، تشکيل کميته تشخيص براي تسهيل کار شهروندان و... انجام شده است.

شهردار همدان گفت: ‌براي محدوده‌هاي حاشيه و محدوده‌هاي سکونتگاه‌هاي غيررسمي و حاشيه شهر، در بخش تاريخي بافت‌هاي واجد ارزش شناسايي مي‌شود و به تصويب مي‌رسد و اقدامات خوبي براي بافت‌هاي ارزشي و تاريخي انجام شده به عنوان نمونه بازسازي کاروان‌سراها مثل کاروانسراي ميرزا نصرالله صورت گرفته و شهروندان را ترغيب مي‌کنيم تا در حفظ اين بافت‌ها تلاش کنند و به صورت تک پلاک امتيازات خوبي در حوزه صدور پروانه ساخت و ساز به آن‌ها تعلق مي‌گيرد.

صوفي با اشاره به اينکه به دنبال بالا بردن کيفيت و کميت حوزه‌هاي بازآفريني هستيم ادامه داد:‌ نگاه ويژه‌اي به تمام نقاط شهر که در حوزه بازآفريني هستند داريم و اعتقاد داريم مجموعه مديريت شهري و مديريت استان خيلي جدي به موضوع بازآفريني شهري نگاه مي‌کنند.

صوفي افزود:‌ اميدواريم روزي شاهد ارتقاء بافت‌هاي داراي ارزش شويم و بافت‌هاي تاريخي شهر حفظ شود.

شهردار همدان گفت:‌دفاتر تسهيل گري جزو حوزه مديريت شهري با نگاه جديدتري مورد توجه قرار گرفته است و در آينده نزديک صدور پروانه و خدمات کار در قالب الکترونيک طراحي مي‌گردد و دفاتر خدمات شهري به زودي به منظور تسهيل کار شهروندان راه‌اندازي مي‌شود.

در کارگاه تخصصي- آموزشي بازآفريني با محوريت بازآفريني با رويکرد اجتماع محور در بخش اول مروري بر مفاهيم، اصول، ابعاد، ويژگي‌هاي بازآفريني شهري با سخنراني محمد مهدي نوروزيان، مديرکل دفتر هدايت و راهبري طرح‌هاي بازآفريني انجام شد و در بخش دوم نيز مروري بر چارچوب‌هاي رويکرد اجتماع محور در بازآفريني محلات هدف توسط آمنه منصوري صورت گرفت و در بخش سوم اين کارگاه نيز بازآفريني مشارکتي در محله با سخنراني سعيد نوري نشاط، مشاورعالي در مديريت دانش و راه‌اندازي نهادهاي توسعه محور انجام شد.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۹۷,۰۴۷ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
خانه عمران
انجمن مهندسین عمران ایران
سازمان عمران شهرداری تهران
سازمان عمران شهرداری مشهد
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت امور زیربنایی
شورای اسلامی شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
فعالیت های سازمان
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان