Fri November 22, 2019   |   جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
احسان صباغي
سرپرست سازمان عمران و بازآفريني فضاهاي شهري
سامانه پیام کوتاه
     مناقصه، مزایده، فراخوان
سرقفلي تعدادي از واحدهاي تجاري پروژه سينا
فروش سرقفلي تعدادي از واحدهاي تجاري پروژه سينا
خرید دو دستگاه فلاسک لکه گير آسفالت
خرید مصالح شکسته کوهي مورد نياز جهت تهيه آسفالت
فروش سرقفلي تعدادي از واحدهاي تجاري پروژه سينا
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٧/٠٩/١۵ تعداد بازدیـد : ٢٠٢   بازگشت
 
 
 انتخاب10 محله همدان براي تشکيل دفاتر تسهيل‌گري

 

 

 معاون بازآفريني وفضاهاي شهري سازمان عمران شهرداري همدان هم در گفتگو با خبرنگار هگمتانه هدف از برگزاري اين کارگاه آموزشي را تشکيل دفاتر تسهيل‌گري عنوان کرد و گفت: اين دفاتر يکسري شرح خدمات و فعاليت دارد که ماحصل اين کارگاه آموزشي به عنوان شرح خدمات اين دفاتر اعلام مي‌شود.

محمد اميد قانع ادامه داد:‌ حدود 10 محله در شهر همدان شناسايي شده که محله خضر به صورت آزمونه اين طرح از چند ماه پيش آغاز به کار کرده است.

فعاليت و مشارکت مردم و ساماندهي محلات و بررسي مشکلات در حوزه حاشيه شهر صورت مي‌گيرد و مبحث صدور پروانه و سرمايه‌گذاري در آن راحت‌تر انجام مي‌شود.

وي با بيان اينکه اين طرح در شهرهاي شيراز، رشت اصفهان و تهران انجام شده افزود: اين طرح در همدان با گستره بيشتر نسبت به بقيه شهرها در حال انجام است

وي همکاري و همياري همه دستگا‌ه‌هاي اجرايي را در اجراي اين طرح ضروري دانست و تصريح کرد: ‌اميدواريم با همکاري دستگاه‌ها محلات بتوانند با مشارکت مردم مشکلات و مسائل را برطرف کنند.

*نوروزيان: بهسازي، نوسازي و مقاوم سازي مسکن، توسعه و تجهيز امکانات و خدمات روبنايي و زيرساخت‌هاي شهري و محله‌اي از ارکان طرح بازآفريني محلات است 

در بخش نخست اين کارگاه مديرکل دفتر هدايت و راهبري طرح‌هاي باز‌آفريني با بيان عوامل ظهور رويکرد بازآفريني گفت: اين رويکرد در بخش بافت‌هاي فرسوده، سکونتگاه‌هاي غيررسمي و بافت‌‌هاي تاريخي با رويکرد و برنامه‌ريزي انجام مي‌شود که در بخش بافت‌هاي فرسوده، طرح بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده شهري به عنوان رويکرد برنامه‌ريزي مورد توجه است و در بخش سکونتگاه‌هاي غير رسمي برنامه ساماندهي اين مکان‌ها و اقدامات نوسازي اجتماع‌ها و طرح حفاظت جامع باز زنده سازي بافت تاريخي شهر مورد توجه است.

محمد مهدي نوروزيان با بيان اين مطلب افزود: عوامل ظهور رويکرد باز آفريني معايب و مزايايي دارد که در طرح بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده شهري مي‌توان توجه به بافت‌هاي فرسوده و پرکردن خلاء طرح‌هاي بالا دست را به عنوان مزايا و انتفاع و پروژه محور بودن، غيرمشارکتي و از بالا به پايين بودن نظرات و نيز مبتني بر کسب و کار و سوداگري را از جمله معايب آن عنوان کرد.

وي ادامه داد: برنامه ساماندهي سکونتگاه‌هاي غير رسمي و اقدامات نوسازي اجتماعات آن‌ها، مشارکت جويانه و داراي فرايند محوري و نگاه فرابخشي است و در بخش طرح حفاظت جامع از بافت تاريخي شهر شاهد جلوگيري از تخريب بافت‌هاي مورد تأکيد و توجه به ارزش‌هاي تاريخي ملموس است.

نوروزيان همچنين اظهار کرد: ‌در مجموع روندهاي گذشته تهيه و تدوين طرح‌هاي موضعي نه تنها نتوانستند روند ناکارآمدي و فقر شهري را کاهش دهند بلکه باعث افزايش سطح آن‌ها و گاه گسترش دامنه مسائل آن‌ها به ساير نقاط شهر شدند.

وي در ادامه در خصوص عوامل ظهور بازآفريني گفت: در واکنش به ضعف‌هاي اساسي گرايشات گذشته، که هيچ چارچوب راهبردي و يکپارچه براي توسعه مناسب ارائه نمي‌دادند پاسخگويي به فراخوان انديشيدن در خصوص رفع مشکلات از طريق راه‌هاي هماهنگ موجب ظهور بازآفريني شد.

نوروزيان در بخش ديگري از سخنان خود سياست بازآفريني شهري را در برگيرنده نگرش و اقداماتي جامع و يکپارچه براي هدايت روند رشد شهرها به گونه‌اي پايدار عنوان و خاطرنشان کرد:‌ در نهايت ضمن پيشگيري و درمان مشکلات شهري اين طرح منجر به ارتقاي کيفيت زندگي شهروندان و قابليت زيست پذيري شهرها شده است.

وي ارکان و محورهاي بازآفريني شهري را بهسازي، نوسازي و مقاوم سازي مسکن، توسعه و تجهيز امکانات و خدمات روبنايي در مقياس شهري و محله‌اي، بهسازي و ارتقاي زيرساخت‌هاي شهري و محله‌اي و توسعه فضاهاي عمومي و نيز ارتقاي توانمندي‌هاي اقتصادي، اجتماعي و نهادي بيان کرد.

در بخش دوم اين کارگاه آموزشي نيز رويکرد اجتماع محور مبتني بر ظرفيت‌سازي در اجتماعات محله‌ در چارچوب تمرکززدايي از نظام مديريت و برنامه‌ريزي شهري و مشارکت واقعي و استفاده از ظرفيت کليه دخيلان در عرصه تصميم سازي و اقدام مورد بررسي قرار گرفت و در بخش سوم نيز بازآفريني مشارکتي در محله با سخنراني سعيد نوري نشاط مشاورعالي در مديريت دانش و راه‌اندازي نهادهاي توسعه محور با مشارکت شرکت کنندگان انجام شد.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2019  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۰۳,۶۰۵ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
خانه عمران
انجمن مهندسین عمران ایران
سازمان عمران شهرداری تهران
سازمان عمران شهرداری مشهد
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت امور زیربنایی
شورای اسلامی شهر همدان
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
فعالیت های سازمان
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان